ПРОЕКТ ЗБЛОКОВАНОГО БУДИНКУ

 

«Під іншим кутом»

Проект зблокованого будинку

Тип: конкурсний проект

Локація: м.Львів, Україна
Площа: 210,5 кв. м (1 блок)

 

 

Рік виконання: 2017

 

Однородинний будинок, як місце проживання, мабуть, є одним із найстаріших типів житла, форма і планування якого створювалась впродовж не одного століття, формуючи певний образ, який виникає в людей вже на підсвідомому рівні. Зазвичай, ця візуалізація будинку складається в уяві із двох бічних стін, двоскатного даху та здебільшого є квадратним або прямокутним у плані.  

І хоча сучасна архітектура дає безкрайні можливості для експериментів із формою, символізмом та наповненням даного виду житла, саме той праобраз будинку дає відчуття затишку, комфорту та тепла. Проте, це не значить, що це глухий кут і потрібно неодмінно вибирати між сучасністю та традиційними вирішеннями.  Даний проект – це спроба знайти рівновагу та гармонію між «старим» та «новим», втілити новітні ідеї, які неухильно приходять в наше життя, але без шкоди для перевірених роками та досвідом рішень.

Ми пропонуємо новий погляд на традиційну форму і стандартне наповнення котеджу – це інший кут зору  на архітектуру.

Інша точка зору на звичайний будинок – створення сучасного бачення.

Будівля має 2 рівні: житловий та нежитловий. Весь житловий простір спроектовано на другому рівні і організацією планувального вирішення він покликаний об’єднувати членів родини, також це є цілком відокремлена зона від нежитлової задля комфорту мешканців. Перший же поверх виконує всі додаткові та допоміжні функції – це простір зв’язків та комунікацій.

Котедж має динамічну форму, яка підкреслюється виступаючими конструкціями, які виконують функціональне призначення, але при цьому є головним виразним елементом фасадів, які акцентуються контрастним поєднанням фактур і кольору. Фасади будинку оздоблюються  2 видами панелей: світлі панелі Laminam Legno Venezia кольору деревини (Venezia Fumo)і панелі чорного кольору KS1000, Kingspam IPN-QuadCore (RAL 7016) для монтування їх на обрамлюючу конструкцію. Великі панорамні вікна та скляні огородження (фасадна система REYNAERS) запроектовані для створення цікавих, нестандартних та комфортних інтер’єрів, і також додають невагомості у сприйняття фасадів. Контрастне вирішення фасаду надає будівлі архітектурну виразність.

Top