HOW IT WORKS?

Підготовка до проекту. Зустріч і обговорення.

Знайомство замовника і дизайнера, виїзд дизайнера на об’єкт для проведення первинної консультації. Обговорення особистих смакових вподобань і поглядів клієнта,уточнення концепції. З’ясування стану об’єкту, технічних умов і нюансів, первинний огляд приміщень для оцінки вартості виконуваної роботи зі створення дизайнерського проекту. При необхідності виїзд на місце кваліфікованого фахівця для визначення конструктивних можливостей проведення необхідних демонтажних робіт щодо обраного варіанту реконструкції. Зняття вимірі, фотографування та ескізування планувальних схем. Узгодження термінів відведених на виконання робіт.

Це дуже важливий етап в розробці проекту і дизайнер повинен отримати максимум корисної для подальшої роботи інформації.
Вона ділитися на такі основні складові:
1. Інформація про фізичні розміри об’єкта
Складається обмірний ескіз з усіма важливими габаритними розмірами. На цьому етапі попередньо обговорюються можливі варіанти перепланувань.
2. Інформація про естетичні смаки замовника.
Необхідно приблизно визначати майбутній стиль, колірні і декоративні рішення інтер’єру, використання матеріалів в обробці та інші необхідні аспекти.
Мета дизайнера в даному випадку максимально «зрозуміти» клієнта, його пристрасті або антипатії.
Мета ж замовника – остаточно визначитися зі своїми бажаннями по об’єкту і зрозуміти, що архітектор його правильно зрозумів.
3. Інформація про функціональні особливості приміщень, зон або окремих вузлів. *

Коли дизайнер і замовник прийшли до певного взаєморозуміння, можна приступати до наступних етапів.

* По можливості замовник повинен надати плат БТІ.

Договір і технічне завдання.

Після обговорення вартості і якщо ви зупинили свій вибір на Студії G.Design відбувається підписання договору. У договорі встановлюються терміни робіт і перелік послуг які ми надаємо і гарантійні зобов’язання. Також необхідно спільно із замовником скласти технічного завдання на проектування. Технічне завдання – це документ, що призначається для дизайнера, в якому зазначаються замовником вимоги до створюваних приміщень, а саме перелік необхідних приміщень, режими експлуатації, вимоги до інженерного забезпечення (опалення, вентиляція, кондиціонування, і т.д.), побажання з внутрішнього оздоблення приміщень, бажане застосування дизайнерських ідей та рішень. Саме на основі цього документу дизайнер буде будувати роботу по створенню необхідної атмосфери в просторі, в якій важливі всі складові: від кольорових та стильових уподобань, форми простору та предметів в ньому до функціонального використання. Коли ці питання з’ясовані, виготовляється ескізний проект.

Ескізний проект. Ідеї та планувальні рішення.

Найперше, з чого починається розробка проекту – це визначення планування простору. Практичність, зручність, навіть в якійсь мірі прагматичність необхідно закладати в основу організації і планування будинку або квартири. Функціональне зонування – це «фундамент» проекту. На цьому етапі відбувається представлення кількох варіантів планування приміщень (з урахуванням зручності експлуатації та ергономіки), а також ідей по стилістиці, з урахуванням особистих вимог клієнта та існуючих архітектурних особливостей об’єкту. Тобто створюється концепція інтер’єру, яка складається з функціональних, конструктивних, технічних, естетичних, стилістичних та кольорових рішень. Іншими словами будується візуальна модель майбутнього простору. Вирішується яке розташування меблів та обладнання, кондиціонування і каналізації буде найзручніше, чи потрібен монтаж/демонтаж перегородок та загалом рішення по дизайн-проекту.

Після затвердження замовником планувального рішення, що підходить йому по всіх параметрах, можна буде рухатись далі. Коли один з варіантів затверджений, переходимо до ескізного проекту. Він включає в себе: обмірний план, план розміщення меблів (схематично, без промальовування елементів меблів). Кілька ескізних візуалізацій інтер’єрів (як це буде виглядати) з приблизною розстановкою меблів. Кількість варіантів обговорюється з замовником.

Дизайн-проект. Робочі креслення, підбір меблів та матеріалів, візуалізації.

Складання дизайн-проекту – робота набагато складніша технічно тому займає більше часу ніж ескізний проект. Креслення і специфікації матеріалів є цілком конкретні і служать повною інформацією для будівельників і замовників. Виконується розробка креслень та візуалізацій, у яких вказуються всі складові та деталі проекту. Креслення дозволяють виконати ремонт якісно і відповідно до встановлених термінів , а також згідно будівельних норм і правил, вберігшись від технічних помилок під час ремонтних робіт.

Перелік робочих креслень може варіюватись в залежності від об’єкту, але загалом робочий проект складається з:
1. Обмірний план – план до перепланування.
2. План після перепланування з експлікацією приміщень.
3. План монтажу/демонтажу (якщо необхідно).
4. План підлоги із зазначенням типу покриття, малюнків і розмірів.
5. План стелі із зазначенням відміток висот, попереднього підбору матеріалів покриття, при наявності складної різновисотної стелі – креслення окремих вузлів і переходів.
6. Розгортки стін санвузлів, у тому числі розкладка плит із зазначенням розмірів – попередній підбір плит та сантехніки.
7. План з розстановкою меблів, побутової та електронної техніки – попередній підбір.
8. План розташування освітлювальних приладів.
9. План вимикачів із зазначенням дії на групи світильників.
10. План розташування розеток та електричних проводів.
11. План розміщення зон підігріву пола.
12. План розміщення сантехнічного обладнання – попередній підбір.
13. Візуалізація вибраних приміщень. Зображення приміщення в кольорі.

Окремим пунктом є візуалізація. Візуалізація інтер’єру дозволяє побачити майбутній інтер’єр на зображенні у всіх подробицях, зіставити всі задуми концепції у більш детальному і природньому вигляді. Моделі меблів, сантехнічного обладнання і освітлювальних приладів на візуалізації можуть відрізнятися від обраних замовником. В дизайн-проект включена візуалізація одного варіанту оформлення основних приміщень, наприклад: вітальня, кухня, дитяча, спальня, ванна кімната.

Технічна документація та візуалізація – це заключна частина дизайн-проекту.

Результатами готового проекту є оформлений альбом формату А3 для клієнта, з усіма кресленнями та візуалізаціями, необхідних для реалізації проекту, а також диск з аналогічним вмістом альбому в електронній версії.

Авторський нагляд (преміум проект).

Цей етап не дарма значиться одним з пунктом проектування. Незважаючи на узгоджений проект у замовника може з’явитися необхідність внести зміни та проконтролювати правильність ведення ремонтних робіт. В процесі можуть помилитися виконавці, постачальники матеріалів та статись інші неприємності, які забирають багато часу на вирішення. Іноді все врахувати і тримати в полі зору просто неможливо. І чим складніший проект, тим більша ймовірність різних неузгодженостей. Тому завдання авторського нагляду дизайнера – це взяти на себе контроль за веденням ремонту. Коригувати, враховувати та узгоджувати можливі зміни.

Авторський нагляд включає в себе:
– регулярний виїзд архітектора на об’єкт;
– внесення в робочі креслення коригувань, що виникли після демонтажу старих і зведення нових перегородок, після вирівнювання підлог, стін і стель та на інших етапах робіт;
– консультації та контроль над дотриманням виконання проекту, допомога при підборі меблів, аксесуарів і декоруванні.

Для того щоб отримати безкоштовну консультацію заповніть форму внизу.
Top